11/02/2021
Дегустација на новите вкусови Капучино Франк на Македонскиот пазар – Капучино Малина Макаронс и Капучино Кокос со Бело чоколадо
Euro Tabak

 

Франк Капучино Малина Макаронс во нежно розова боја благодарение на природната боја и додавањето на прав од малина. Со својот уникатен вкус и кадифена текстура, оваа убавица неодоливо потсетува на вкусните колачиња Макаронс.

Франк Капучино Кокос и Бело Чоколадо со интензивен и егзотичен вкус на кокос и кремасто фино бело чоколадо ке ви ги одведат мислите на тропско патување.

За совршен момент за уживање изберете го вашиот омилен вкус на Франк Капучино!